"Czeszę się" - mój blog

bądź na bieżąco
13WRZ2013

Seria "Twój Post "(6) "Nafta kosmetyczna" - Dominika

Witajcie Kochani,

mimo że aura za oknem nie nastraja mnie negatywnie to zabrać się za pisanie postu nie potrafiłam..Smile Ciągle na głowie coś ważniejszego, a to spacer z dzieckiem, a to trzeba częściej poprzytulać bo jesień i mimo tego, że dzisiejszy temat jest dla mnie ważnym, nie ułatwiło mi to wcale jego stworzenieSmile - no ale się udało Laughing.

Jak Wam wspominałam w artykule rozpoczynającym serię „Twój Post” niektóre przesłane przez Was tematy pokrywają się z tematami, które sama planowałam poruszyć i tak też było z naftą kosmetycznąSmile. Kupiłam ją dawno temu, jednak nie było dla mnie oczywistym to czy chcę jej użyć, aż w końcu Dominika, w ramach konkursu napisała do mnie tak:

„Witaj
Chciałabym poczytać o nafcie kosmetycznej. Czy używałaś wcześniej, jakie daje efekty, jak ja stosować, z czym. Pozdrawiam, Dominika Smile"

No i trzeba było złapać byka za rogi...Smile

czytaj całość
06WRZ2013

Seria "Twój Post" (5) "Jak obchodzić się z włosami w zależności od koloru?(...)" -Sara

Witajcie Kochani,

dziś mam dla Was kolejny artykuł z serii „Twój Post”, jego inspiracją jest Sara, która napisała do mnie tak:

„Na Pani blogu chętnie bym przeczytała o wskazówkach dotyczących obchodzenia się z włosami w zależności od koloru, kiedy należy je podcinać, jakie czynności warto wykonać na rzecz ich dobra w krótszym czasie, niż np ''bananowa odżywka do włosów'' (ktora jest rewelacyjna, ale nie sprawdza się na codzień gdy mamy wypełniony dzień)Smile".

(...)

Temat postu jest trochę skomplikowany, gdyż istotniejsze dla naszej pielęgnacji jest to jaką włos ma strukturę, czy łuski są permanentnie uchylone na skutek np. działania rozjaśniacza, czy gładko przylegają do siebie odbijając pięknie światło. Jak ta struktura wygląda na całej długości, czy przy nasadzie jest inna niż na długości i końcach – itd. Tego tupu informacje są nam potrzebne odnośnie własnych włosów, aby dobrać dla nich odpowiednią pielęgnację. Kolor sam w sobie nie stanowi większego wyznacznika choć oczywiście nie jest bez znaczenia – nic co dotyczy naszych włosów nie jest bez znaczeniaWink. Tak więc spróbujmy odpowiedzieć na powyższe pytania...

czytaj całość
29SIE2013

Seria "Twój Post" (4) "Podkład idealny - twarz idealna - moje doświadczenia." - Elunia

Witajcie Kochani,

dziś mam dla Was kolejny temat z serii „Twój Post”. Tematyka dzisiejsza skojarzyła mi się z cytatem „Nie będzie padać wiecznie” z filmu „Kruk” przesłanego mi lata temu przez znajomego, gdyż był podpisany „nie na temat - ale fajnySmile”.

Tak jak powyższe słowa zostały ze mną, stając się moim hasłem przewodnim zaraz obok, tego, że „najciemniej jest zawsze przed świtem”, tak i temat dzisiejszy - mimo że nie jestem w nim ekspertką - jest mi bardzo bliski i z radością o nim napiszę, a mowa będzie o podkładzie do twarzySmile...

czytaj całość
15SIE2013

Seria "Twój Post": „Jak zajmujesz się swoimi włosami?” - Eliza.

Witam Was moi drodzy Czytelnicy,

dziś mam dla Was początek pierwszej serii postów na moim blogu - będą to Wasze tematy, dlatego seria nazywa się „Twój post”. Na pewno część z Was jeszcze pamięta organizowany przeze mnie konkurs, w tym konkursie prosiłam Was o przesłanie mi pomysłów na posta – nagroda była jedna i już dawno jest u zwyciężczyni, a ja postaram się teraz sukcesywnie tworzyć artykuły na wybrane przez Was tematy. Nie będzie tak, że teraz posty będą tylko z „serii”, ale będą się przeplataćSmile. Wiele z nich zresztą pokrywa się z tym, o czym i tak w planach miałam pisaćSmile...

czytaj całość