Ja - mama

11PAŹ2012

Mania zdrowych kosmetyków dopadła i mnie...

No tak..to było do przewidzenia, jednak broniłam się dość długo. Obrona była spowodowana głównie zapachem tych kosmetyków, ale po kolei. Alterra to firma, której produkty można dostać jedynie w rossmanie. Część składników z tych kosmetyków pochodzi z certyfikowanych upraw ekologicznych, a kosmetyki są wegańskie czyli ich składniki nie mają pochodzenia zwierzęcego ani też nie są na nich testowane – więc już są argumenty aby nie przejść obok Alterry obojętnie.

To nie jest tak, że nagle poszłam do rossmana i zwariowałam, nie. Kilka produktów Alterry testowałam już od dawna, miałam o nich dobre zdanie ale bez szału. Jednak któregoś dnia naszła mnie refleksja... że nie od wszystkich kosmetyków oczekuję wielkiego WOW dlatego czemuż produktów do rutynowej pielęgnacji nie zastąpić kosmetykami ekologicznymi...? No i tak od myśli do czynu postanowiłam tego spróbować. Po kolei będę zamieszczać recenzje i mam głęboką nadzieję, że będę z tych kosmetyków zadowolona bo każde ograniczenie złej chemii jest dla mnie ważne.

Lista tego co się znajduje na zdjęciu:

mleczko oczyszczające anti-age ORCHIDEA
żel pod prysznic NEROLI I BAMBUS
dezodorant w kulce z balsamem MELISA LEKARSKA I SZAŁWIA
olejek do masażu PAPAJA I MIGDAŁY
krem do twarzy bez substancji zapachowych do skóry bardzo wrażliwej
krem do rąk GRANAT I ALOES
krem na dzień do cery mieszanej i normalnej BRZOSKWINIA
maska nawilżająca do włosów GRANAT I ALOES

Może macie swoje ulubione kosmetyki Alterry, które możecie polecić? A może innej firmy, która ma równie wartościowe składy?

Roulina Czeszę Się blog - Mania zdrowych kosmetyków dopadła i mnie... starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: