Różności

03GRU2012

Jak zrobić skarpetę na prezent? (plus zimowy manicure)

Witam,
dziewczyny 6 grudnia coraz bliżej Smile, a co za tym idzie może do nas wpaść Mikołaj Smile. To czy byłyśmy grzeczne, czy nie niech pozostanie tajemnicą, natomiast faktem jest, że trzeba się jakoś na tą wizytę przygotować Smile. Rzeczą kluczową jest to, aby ewentualny podarunek Mikołaj mógł nam gdzieś zostawić, a czy jest bardziej odpowiednie miejsce niż skarpeta z amerykańskiego filmu?? Chyba nie Sealed, a więc zróbmy sobie taką skarpetę i poczujmy magię zbliżających się świąt... o już mi się wydaje, że słyszę jak jadą ciężarówki coca-coli...

Co będzie nam potrzebne?
Koszulka, sweter, stary koc... jakikolwiek materiał, który wyda Wam się choć trochę świąteczny. Pamiętajcie, że głównymi kolorami świąt są czerwienie, zielenie, złota, srebra, biel i wszelkiego rodzaju brokaty. Natomiast nie byłabym sobą, gdybym nie sugerowała, aby zrobić sobie po swojemu... Smile.

Tak więc mamy materiał:

Rysujemy sobie na nim mydłem kształt skarpety. Można wydrukować wzór na kartkę, po czym go wyciąć i odrysować na materiał, ale wydaje mi się, że bez przesady Wink.

Wycinamy:

Zszywamy:

Przewlekamy:

I ozdabiamy... Ja do ozdabiania wykorzystałam ścinki jakie miałam z przerabianych ubrań. Koniec skarpety dobrze jest wypełnić tak, aby nadać jej kształt, gdyż sam prezent może nam go zniekształcić.

Ozdabiając użyjcie wyobraźni, moim zdaniem dobrze jest, gdy elementy są w 3D Wink. Czyli wszelkie wypukłości i odstawania są mile widzianeSmile.

Na jednym z rogów przymocujcie wstążkę tak, aby dało się skarpetę do czegoś przywiązać.

I gotowe Sealed.  Ja mam grzeczną córeczkę, więc i pewność że coś w skarpecie się znajdzie, czego i Wam życzę Smile.

Czekając na Mikołaja proponuję Wam zrobić sobie zimowe pazurki Smile.  Nie wyszły mi może zjawiskowo, ale mam na to 3 usprawiedliwienia Wink. Grunt, że wiecie o co mi chodzi Laughing. Wykorzystałam wazelinę w celu zabezpieczenia skórek przed lakierem - super patent!

No to malujemy Smile.

Jest to wersja full - myslę, że lepszy efekt jest kiedy ozdobimy  tylko jeden, albo dwa paznokcie.

Oczywiście jak zwykle korzystałam z profesjonalnych narzędzi Wink

Ściskam Ho Ho Ho Smile

Roulina Czeszę Się blog - Jak zrobić skarpetę na prezent? (plus zimowy manicure) starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: