O składach

02PAŹ2012

PARAFINA

PARAFINA

Z parafiną również sprawa nie jest prostka...Cieszy się ona dość niejednoznaczną opinią. Z jednej strony jest potępiana przez niektóre Wlosomaniaczki, z drugiej są osoby, które wskazują na jej naturalne pochodzenie i widzą korzyści korzystając z niej. Zacznijmy więc od początku.

 

Co to jest parafina?

Parafina jest to substancja oleista, otrzymywana w procesie destylacji ropy naftowej, ma bardzo szerokie zastosowanie. Zaczynając od wykorzystania przy tworzeniu kosmetyków, a na środku przeczyszczającym kończąc.

Parafina ukrywa się pod nazwą Mineral Oil, Paraffin Oil, Paraffinum Liquidum. Bystrym okiem na pewno bez trudu ja zlokalizujemy. Na pytanie dlaczego parafina ma tak kontrowersyjne opinie, można odpowiedzieć – ponieważ mało tego, że nie każdym włosom przypadnie do gustu, to jeszcze nie zawsze będzie miała takie samo działanie na włosach, które ją pierwotnie zaakceptowały.

Zawarta parafina w kosmetykach do włosów sprawia, że stają się one bardziej gładkie i błyszczące. Efekt taki teoretycznie możemy uzyskać już po pierwszym użyciu. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że efekt jest tylko wizualny, ponieważ parafina nie posiada żadnych wartości odżywczych. Za stosowaniem parafiny przemawia aspekt, że może ona być stosowana do zabezpieczania końcówek włosów podobnie jak silikony. Warto wiedzieć, że zarówno parafina jak i niektóre silikony zmywa się dość opornie, a nie zmywane mogą się nadbudowywać. Istnieje również możliwość zapchania porów skóry parafiną, co może przyczynić się do wzmożonego wypadania włosów. Rozwiązaniem może być nakładanie parafiny na długość włosów omijając skalp.

Parafina często jest składnikiem kosmetyków pochodzenia indyjskiego a ponieważ uwielbiam tego typu pochodzenie, zdarza mi się pomaziać nią włosy i nic nadprzyrodzonego się nie dzieje – przeciwnie, moje włosy ją akceptują. Jednak omijam skórę głowy.

Pamiętajcie, że każdy włos jest inny, każda skóra głowy reaguje inaczej na dane kosmetyki, dlatego same musicie zdecydować co Wam służy a co nie. Bogatsze o wiedzę, śmiało sięgajcie po kosmetyczne cuda :).

 

Roulina Czeszę Się blog - PARAFINA starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: