Różności

30LIS2012

Jak zrobić wodę Cynthii oraz inne wodniki szuwarki

Tak jak nasza planeta składa się w większości z wody tak i nasz organizm. Woda w organizmie odgrywa bardzo wszechstronną rolę. Przede wszystkim reguluje ciepłotę ciała, ma podstawowe znaczenie w procesach trawienia i wydalania produktów przemiany materii, działa jako "ciecz smarująca" stawy i gałki oczne, a przede wszystkim odpowiada za równowagę pracy całego organizmu. Chociaż nie jest ona składnikiem odżywczym (nie dostarcza energii), bez niej nie istnieje życie. Człowiek pozbawiony pożywienia może przeżyć kilka tygodni, natomiast bez wody umiera po kilku dniach.

 

Osoby pijące zbyt mało wody mogą odczuwać przewlekłe bóle głowy oraz trudności w koncentracji. Ponadto, niedobór wody może się odbijać nie tylko na pracy narządów wewnętrznych, ale również na naszym wyglądzie. Nierzadko szara, łuszcząca, matowa, tak zwana pergaminowa skóra jest objawem niewystarczającej podaży wody. W takim przypadku nie pomogą żadne kremy i maseczki, musimy pić wodę. Właściwa podaż wody, szczególnie mineralnej i stołowej, korzystnie wpływa na cerę, gdyż dzięki niej z organizmu usuwane są produkty przemiany materii, które są niezwykle szkodliwe, gdy zalegają w organizmie.  

W praktyce spotykamy się z ludźmi, którzy sądzą, że piją więcej płynów, niż to ma miejsce w rzeczywistości. Często też wiele osób uważa, że skoro nie odczuwa pragnienia, to znaczy, że nie musi pić płynów. Niestety, nic bardziej mylnego. Aby wszystkie procesy w naszym organizmie przebiegały prawidłowo, musimy dostarczyć organizmowi tyle wody (płynów), ile jej traci. Za niezbędne minimum uważa się 8-10 szklanek wypitych równomiernie w ciągu całego dnia. Należy przy tym zaznaczyć, że przynajmniej połowę tej ilości płynów powinna stanowić woda mineralna, stołowa itp. Wiele wątpliwości budzi pytanie, jaką wodę – wodociągową, źródlaną czy mineralną, należy pić. Odpowiedź nie jest łatwa, gdyż źródła wody są niejednorodne. Można jednak z pewnością stwierdzić, że wielcy producenci wód mineralnych ponoszą pełną odpowiedzialność za higienę produkcji, dostarczając nam wody mineralne butelkowane, spełniające wysokie standardy jakości. Problem wody stanowi przedmiot badań na całym świecie, między innymi wykazano, że woda "twarda", to znaczy charakteryzująca się wysoką zawartością składników mineralnych, choćby takich jak wapń i magnez, a niską zawartością sodu, jest najkorzystniejsza dla człowieka. Składniki mineralne występujące w wodach stanowić mogą dobre ich źródło w zaspokajaniu zapotrzebowania na nie. Większość z nas powinna wystrzegać się wód, które mogą zawierać znaczne ilości sodu, pierwiastka przyczyniającego się do wzrostu ciśnienia krwi, zalegania wody w organizmie (szczególnie groźnego zjawiska dla osób z niewydolnością krążenia), obrzęków. W praktyce oznacza to, że w 100 ml wody nie powinno być więcej niż 15-20 mg tego pierwiastka.  

Uff tyle było spraw bardzo ważnych związanych z wodą..nie mogłam ich ominąć. Teraz nieco luźniej Smile. Gdzieś kiedyś czytałam, że pijąc wodę powinniśmy nasz organizm potraktować jak pobrudzoną sukienkę. Mianowicie nie doczyścimy sukienki jeśli pierzemy ją w herbacie, kawie, czy soku i tak samo nie oczyścimy organizmu. Niezbędna jest czysta woda. Powinniśmy wyrobić w sobie nawyk i pić zanim nam się zachce. Ja staram się wypić dwie szklanki wody o każdej pełnej godzinie, wychodzi mi tak, że mi nie wychodzi Smile, ale się nie poddaję bo idea jest dobra, kwestia tylko się do tego przyzwyczaić. Tak więc pijmy wodę, motywujmy się wzajemnie do picia wody i motywujmy swoich bliskich.

Tak jak pisałam czysta woda to dobra woda i niczym jej nie zastąpimy. Jednak możemy poza piciem czystej wody coś też do niej dodać... Mam dla Was trzy propozycje eliksirów zdrowia i urody Smile

1. Woda z cytryną i miodem.
Potrzebne są:


- szklanka przegotowanej ciepłej wody (nie gorącej!)
- sok z połówki cytryny
- łyżeczka naturalnego miodu


Wieczorem przygotowujemy sobie napój - do szklanki wody wlewamy sok z cytryny i rozpuszczamy w tym łyżeczkę miodu. Szklankę wstawiamy na całą noc do lodówki. Rano wypijamy wodę na czczo, pół godziny przed śniadaniem. Taka lemoniada działa przeciw zaparciom, pita regularnie ma zbawienny wpływ na zdrowie i cerę.

2. Woda z zielonym ogórkiem i miętą

do dzbanka z wodą dodajemy 5 listów mięty i 10 plasterków ogórka. Można również zmielić ogórka, całość wstawiamy do lodówki na noc, a rano cedzimy i cieszymy się smakiem. Ekstrakty mięty zapobiegną szarości cery i wyeliminują toksyny, a witamina A i C w ogórku pomoże zachować zdrowie.

3.  woda Cynthii
potrzebne są:

imbir (1 łyżka albo kilka plasterków), 1 cytryna, mięta (10 listków), pół ogórka i woda

Składniki łączymy ze sobą i wstawiamy na noc do lodówki.

Woda Cynthii działa oczyszczająco na nasz organizm usuwając z niego nagromadzone toksyny, wzmacnia odporność, wpływa pozytywnie na stan skóry, włosów i paznokci, a nawet poprawia metabolizm.

Mimo że lato jest już tylko wspomnieniem, pamiętajcie że nawadnianie organizmu obowiązuje cały rok. Nie można mieć pięknej cery i włosów jeśli się o tym zapomni. Smile

Roulina Czeszę Się blog - Jak zrobić wodę Cynthii oraz inne wodniki szuwarki starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: