Różności

19LIS2012

DIY jak zrobić spódnicę z koszuli?

Witam Was moje drogie.

Dziś propozycja jak w temacie Smile. Ponieważ mam, a raczej miałam koszulę, której wzór bardzo mi się podobał ale nie leżała na mnie dobrze, postanowiłam przerobić ją w spódniczkę. Efekt jest całkiem niezły, a wykonanie całkiem proste. Zaczynamy.

Podstawą jest koszula Smile.  Jeśli nie macie jakiejś pod ręką zawsze lumpeks może przyjść z pomocąWink albo chłopak...

Najpierw zajmiemy się kieszeniami. Jeśli nie chcecie kieszeni to od razu przejdźcie do obrazka nr3. Kieszenie robimy obcinając rękawy. Część obciętą zostawcie bo nam się przyda...

Końcówki rękawów zszywamy. Ja zawijam i dopiero zszywam, dzięki temu mam pewność, że kieszeń nie będzie dziurawa Smile.

Następnie przykładamy inną spódnicę, której długość akceptujemy i trochę powyżej zaznaczamy sobie linię do cięcia. Trochę wyżej dlatego, że z doświadczenia wiem, że zawsze wychodzi za krótko jeśli mamy na styk, a poza tym skrócić zawsze można a z wydłużeniem trzeba kombinować. Zaznaczamy kawałkiem mydła.

I tniemy wzdłuż wyrysowanej linii.

Połowa pracy już za nami Smile. Teraz dobrze jest przymierzyć. Spódnica będzie luźna, gumka nada jej kształt. Chodzi o poukładanie marszczeń i kieszeni tak żeby było dobrze. Kiedy już Wam się to uda, wbijcie sobie w materiał szpilki, żeby dokładnie tak jak ma być przeszyć.

Następnie zszywamy brzeg spódnicy (tak już spódnicy Laughing) tworząc tunel, przez który wprowadzimy odmierzoną długość gumy. Odmierzamy przykładając do talii.

Następnie wykorzystujemy odcięty rękaw. Zginamy go wpół i wycinamy połowę serca.

I mamy...

Kolejnym krokiem jest obszycie serca, które będzie kieszonką z tyłu w naszej spódniczce. Obszycie nie jest konieczne, ale na moim materiale gdybym nie obszyła, w ogóle nie było by widać, że jest kieszonka.


Przyszywamy 50% serduszka na pupę et voila Smile mamy nową spódniczkę Smile.

 

 

Pomysł na skarpetki znajdziecie tu

Pozdrawiam serdecznie i udanego tygodnia życzę Smile.

Roulina Czeszę Się blog - DIY jak zrobić spódnicę z koszuli? starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: