My hair story

19MAR2013

Jak zakręcić włosy na opaskę?

Cześć Dziewczyny Smile

Dziś mam dla Was sposób na piękne loczki Smile. Jak wiadomo unikamy urządzeń mocno podgrzewających włosy takich jak prostownica czy lokówka. Jak wobec tego zakręcić sobie włosy, jeśli niekoniecznie jesteśmy fankami głowy pełnej papilotów? Z pomocą przychodzi nam opaska/guma do włosów Smile.

Jeśli jesteśmy w posiadaniu takowej no to fajnie, jeśli natomiast nie - bardzo łatwo jest ją samemu zrobić. Można uszyć opaskę z elastycznej koszulki w stylu sportowym (szersza), lub taką jak pokazałam wyżej.

Opis jak ją zrobiłam znajdziecie TU

Wracając do loczków, przedstawiam Wam filmik z YT, gdyż w obliczu kamery wychodzi ze mnie zwierz zwany tchórzem i dlatego wspomagam się kobietami, które przed kamera czują się jak ryba w wodzieLaughing.

Jak widać sposób bardzo prosty i bardzo efektowny. Od siebie dodam, że warto zainwestować w fajną opaskę Smile, którą możemy kupić, albo zrobić. Widziałam dużo filmików przedstawiających tę metodę kręcenia i naprawdę dziewczyny, które miały cienkie, fajne opaski w czasie kręcenia mogły z powodzeniem wyjść w takiej fryzurze do ludzi, natomiast inne (w tym ja – gdy użyłam tej metody po raz pierwszy Laughing) mogłyby robić chórki w zespole „ABBA” Smile. Kolejne moje spostrzeżenie jest takie, że mimo wygody podczas snu w tak spiętych włosach, to fryzura końcowa wygląda dużo lepiej, gdy przygotujemy ją w ciągu dnia (minimum 2 godziny przed oczekiwanym skrętem). Dlatego, że w nocy mimo wszystko włosy się puszą i rano choć są piękne loki, to cała fryzura może być roztrzepana – o tak jak tu:

Loki w sztucznym świetle 

i w naturalnym.

Kolejną rzeczą jest konieczność (w przypadku włosów cienkich – bo takimi dysponuję) użycia środka stylizującego, inaczej loczki szybko się rozprostowują, ale każda z Was zna swoje włosy i wie jak reagują Smile,  więc nie będę tu oczywistych oczywistości Wam pisać Smile.

W każdym razie jestem zakochana w tej metodzie kręcenia loczków, gorąco polecam Smile. Być może okaże się, że i Wam - tak jak mi - spodoba się efekt. Tego Wam życzę i miłego dnia Smile

PS
Na filmiku jest pokazana metoda, gdzie pasmo włosów jest skręcane wokół własnej osi, jeśli chcecie delikatniejszy skręt w postaci spiralek, to nie skręcajcie pasma tylko po prostu przełóżcie przez opaskę Wink

 

Roulina Czeszę Się blog - Jak zakręcić włosy na opaskę? starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: