Różności

28MAJ2013

Jak odpowiednio dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Cześć,

za oknem powinna hulać na całego wiosna, ptaszki ćwierkać radośnie, drzewa się zielenić i my hasać w miniówkach i topach na ramiączkach narzekając, że jest nam za gorąco.... Tymczasem jest zimno i pada na to miejsce w środku Europy... Frown Bu. Jednak trzeba wierzyć, że zła aura szybko nas opuści i w końcu poukłada się ta pogoda jak by należało już dawno... Wierzę szczerze, że wysoka temperatura nas zaskoczy i dlatego dziś mam dla Was trochę z przymrużeniem oka, ściągę na temat tego czym się kierować przy zakupie okularów przeciwsłonecznychSmile.

Wiadomo, że nasze okulary muszą mieć filtr, ale nie będę Wam zagniatać o tym, że takich zakupów należy dokonywać u optyka, albo w renomowanym salonie i tylko takie okulary są dobrymi okularami – nie jestem okulistą, dlatego wybór miejsca gdzie kupicie swoje okulary zostawiam Wam. Skupię się natomiast na tym, aby w gąszczu najrozmaitszych fasonów, pomóc Wam wybrać takie, które będą Wam się podobały, ale także będą Wam dodawały urokuSmile.

Post dzisiejszy jest formą zabawy, nie traktujcie go bardzo poważnie, a z dystansem i jedynie jako małą wskazówkę Smile. Zapraszam Laughing.

Każda z nas zanim wyjdzie z domu rzuci okiem na to jak wygląda. Jeśli tylko świat się nam nie wali, to jest dla nas ważne jak wyglądamy, jak się czujemy w danej stylizacji. Sama mam lekką obsesję, aby to co noszę (w moim -często tylko moim- mniemaniu) do siebie pasowało. Teraz już jest i tak lepiej, kiedyś mój chłopak (teraz już mąż) śmiał się bo bez pudła zgadywał jakiego koloru mam na sobie np. skarpetki Laughing. Skupiając się intensywnie na ubiorze, trudno jest założyć na nos pierwsze lepsze okulary i paradować w beztroskim szczęściu po swoim mieście bądź wiosce.

Zanim zatem zakupimy wyśnione okulary, zastanówmy się na co zwrócić uwagę przy ich wyborzeSmile.

Podstawowym kryterium dobierania okularów jest określenie kształtu twarzy. Tak jak (wydawałoby się) trudna sylwetka prezentuje się o wiele korzystniej, niż ta (wydawałoby się) prosta gdy odpowiednio zarządzimy jej proporcjami, tak samo dzieje się z twarzą „ubraną” w okulary, które pomogą wyrównać jej proporcje.

Zasada jest jedna: dążymy do kształtu owalnego. Operujemy w taki sposób okularami, aby efekt końcowy był jak najbliżej owalu właśnie.

Jak określić kształt swojej twarzy?

Najłatwiej jest wybrać zdjęcie, na którym widać buzię „En Face”

i obrysować kontury. Wówczas objawi się nam tajemnica kształtu naszej twarzySmile.

Co dalej zrobić z tą wiedzą? Możecie wziąć pod uwagę poniższe opisy i sprawdzić, czy w Waszym wypadku będą pomocne czy nie. Pamiętajcie, że najważniejsze jest Wasze samopoczucie, a poniższe opisy są tylko i wyłącznie radą Smile. Osobą, która Wam radzi jest stylistka Ania Zielińska, a jej oryginalny artykuł znajduje się TU.

Twarz kwadratowa

Ma mocno zarysowaną szczękę, szerokie czoło i wyraźne policzki. Jest bardzo wyrazista i mocna. By złagodzić jej kanciaste rysy, zalecam oprawki o kształcie owalnym lub przypominającym kocie oczy.

Twarz okrągła

Wysokość i szerokość twarzy są podobne, lecz w przeciwieństwie do twarzy kwadratowej szczęka i czoło zarysowują się delikatnym owalem. Ramki powinny zmienić proporcje, wydłużając i zwężając twarz. Ogólnie szukaj ramek równych lub odrobinę szerszych od obrysu twarzy. Dobrze wyglądają podłużne prostokąty z szerokimi zausznikami.

Twarz owalna

Osoby o tym kształcie twarzy powinny uważać się z prawdziwych szczęściarzy. Jest im najłatwiej dobrać oprawki z powodu naturalnych i właściwych proporcji buzi. By ich nie zakłócić, należy dobierać oprawki nie szersze od obrysu twarzy na wysokości oczu.

Twarz prostokątna

Podłużna twarz z kanciastym czołem i szczęką, jest dłuższa niż twarz kwadratowa. Proste policzki i czasami długi nos. Owalne i prostokątne ramki będą wyglądać świetnie. Ramki z krótką linią poziomą i szeroką pionową również wyglądają dobrze. Dekoracyjne lub szerokie zauszniki poszerzą twarz.

Twarz trójkątna

Twarz szersza u góry, z wąską szczęką. By zmiękczyć jej rysy, należy mocno zaakcentować okolice oczu. Najlepszy styl to kocie oczy. Górna krawędź może dość mocno wystawać na zewnątrz. Można również spróbować z metalowymi oprawkami bez dolnej krawędzi.

Twarz romboidalna

Wąskie czoło i szczęka z mocno zarysowanymi i szerokimi policzkami. Owalne okulary będą zmiękczać tę część twarzy, chociaż lekko zakrzywione kanciaste oprawki będą również wyglądać dobrze. Upewnij się tylkoSmile, że nie są szersze od twarzy. Sugerowane owalne, prostokątne, bez oprawek.

Tak wygląda sytuacja z punktu widzenia stylistki specjalistki, zdradzę Wam jednak moją tajemnicę, że najlepiej dobrać okulary wzorując się na linii naszych brwi Laughing. Wybieramy te okulary, które mają taki sam kształt na górze jak nasze brwi Smile. Ot i cała tajemnica Wink.

Pamiętajcie, że nieważne jakie okulary wybierzecie miejcie je zawsze na nosie, chrońcie oczy i delikatną skórę wokół nich. Jeśli macie wątpliwość czy dane okulary Wam pasują zapytajcie o zdanie koniecznie życzliwej Wam koleżanki, w ostateczności zróbcie sobie zdjęcie twarzy, kiedy macie je na nosie – patrząc na siebie z innej perspektywy (właśnie na zdjęcie, a nie w lustro) macie możliwość bardziej obiektywnej oceny sytuacji Smile.

 

Pozdrawiam Was serdecznie i czekam niecierpliwie na słoneczkoLaughing

Roulina Czeszę Się blog - Jak odpowiednio dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: