Recenzje

23LUT2013

Organiczny olej arganowy

Witam,

dziś przychodzę do Was z olejkiem arganowym w dłoni i z zachwytem w oczach. Jestem przekonana, że wiele z Was go zna i kocha miłością prawdziwą, natomiast chcę o nim opowiedzieć tym z Was, które tak jak ja być może miały na niego od dawna chrapkę, jednak drogi się nie schodziły, a w kieszeni lądował za każdym razem inny olej do testowania...

Na olej arganowy czaiłam się ładnych parę miesięcy. Prześledziłam kilkanaście ofert i przeczytałam kilkadziesiąt zdań na temat tego jak działa. Wszystko to jedynie upewniało mnie w podjętej decyzji.

Pewnie niektóre z Was śmieszy moje tak „poważne” podejście do tematu głupiego oleju, ale wiedz mój drogi Szyderco, że kocham ten proces i bez niego całe moje blogownie nie miałoby dla mnie większego sensu....

Co więc znalazłam na temat olejku arganowego?

 

Olej arganowy  zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych w tym kwasów omega 6 i naturalne związanych izoflawonów. Ponadto zawiera wysoki poziom naturalnych tokoferoli (wit E) i prawie 100 innych związków czynnych w tym związki zapobiegające nowotworom.
Olej wykazuje działanie odkażające, ujędrniające i wygładzające. Przeciwdziała procesom starzenia się skóry, poprawia elastyczność, jędrność działa rewitalizująco – wspomaga odnowę komórek. Regeneruje naskórek przy egzemach, zmianach trądzikowych bliznach.
Uspokaja podrażnioną , wrażliwą alergiczną skórę także poparzoną słońcem. Działa przeciwzapalnie łagodzi przebieg trądziku młodzieńczego. Dzięki dużej zawartości witaminy E jest antyoksydantem - wymiataczem wolnych rodników.
Jest znakomitym olejem do masażu ciała. Jako olejek do i po opalaniu – chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie po zbyt długiej kąpieli słonecznej.
Przykładowe zastosowanie oleju arganowego:
bezpośrednio na skórę
dodatek do gotowych kremów i mleczek
składnik fazy olejowej własnoręcznie robionych kremów, mleczek, balsamów, pomadek do ust, maseł i olejków do masażu.

(źródło)

Tyle w teorii, a w praktyce stosowany u mnie działa doskonale. Włosy dosłownie go spijają. Olej arganowy zostawia je miękkie i elastyczne. Jest to jedyny olejek, który zaaplikowany na moją twarz, pozostawia ją bez zniszczeń w postaci zmian skórnych, a nawet goi ewentualne podrażnienia. Dla mnie na pewno jeden z najlepszych olejów jakie dotychczas stosowałam, mało tego gdybym na bezludną wyspę została wywieziona i dano by mi możliwość wyboru jednego towarzyszącego mi kosmetyku pielęgnacyjnego myślę, że wybrałabym olej arganowy Smile.

 

Pozdrawiam serdecznie

Roulina Czeszę Się blog - Organiczny olej arganowy starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: