My hair story

19GRU2012

Jak wydobyć blask z włosów? Najlepsza metoda na siemię lniane - musisz poznać!

Cześć dziewczyny.

W zeszłym miesiącu odkryłam cudowne działanie siemienia lnianego na włosy. To jak wspaniale je odżywia, dyscyplinuje, ale przede wszystkim dodaje blasku! Takiego blasku jak po siemieniu nie mam po niczym innym – przynajmniej na dzień dzisiejszy. Wiem jednak, że nie każda z Was bez problemu wypłukuje połamane ziarenka. Dlatego, aby Wam moje drogie ułatwić życie i pomóc osiągnąć wymarzony efekt, wymyśliłam cudowne w swej prostocie rozwiązanie Smile.

Do stworzenia maski potrzebne nam będzie:

Siemię lniane – pół szklanki
1 cytryna
2 łyżki miodu

Siemię zalewamy gorącą wodą i czekamy aż zacznie puszczać „żel”. Po czym blendujemy, czyli postępujemy identycznie jak w ostatnim przypadku tu są szczegóły.

Czary zaczynają się w tym miejscu Smile. Będziemy potrzebowały pończochę albo podkolanówkę, ewentualnie jest to moment,aby pozbyć się „skarpetek niegwałtek” Laughing.

Nakładamy pończoszkę na wysokie naczynie i ładujemy w nią zblendowane siemię – widzę widzę jak to brzmi Tongue Out, ale no tak to trzeba zrobić Laughing.

Teraz zaczyna się etap ekstremalny... Trzeba to, co załadowałyśmy przecisnąć. Sam proces idzie bardzo łatwo ale...Nie wiem czy oglądałyście „obcego”... Jeśli tak, to na tym etapie, takiego „obcego” trzyma się w rękach...

Kiedy pokonacie tą przeszkodę, droga jest już bardzo prosta. W naczyniu oto macie to, co z siemienia lnianego najlepsze na włosy – nie tylko żel, który się wytwarza w procesie ślimaczenia siemienia, ale i to co jest w środku, czyli wartość odżywcza takiej maski jest naprawdę wysoka.

Dodajemy resztę składników, choć możecie poprzestać na samym siemieniu. Ja dodałam cytrynę, która zamykła łuski włosa oraz miód, który nawilża.

Gotowe Smile. Nakładamy na umyte włosy, zawijamy w folię, podgrzewamy chwilę suszarką i zakładamy czapkę, albo robimy turban z ręcznika. Trzymamy maskę na głowie min 30min. Im dłużej tym lepiej dla włosów, mnie dziś się udało wyjątkowo 3 godziny Smile.

 

Efekty trudno przekazać idealnie za pomocą aparatu, ale zapewniam Was, że mnie się on bardzo podoba Smile.  Wbrew pozorom końcówki są zdrowiutkie Laughing, sterczą tak przez górne światło Undecided - miałam wewnętrzną potrzebę wyjaśnienia.

Gorąco polecam i pozdrawiam.

Roulina Czeszę Się blog - Jak wydobyć blask z włosów? Najlepsza metoda na siemię lniane - musisz poznać! starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: