Recenzje

11LIS2012

Deo - Balsam Alterra zitronenmelisse & salbei dezodorant w kulce

Dozodorant zakupiony w ramach pojednania z naturą. Kupując go zdawałam sobie sprawę, że nie jest to antyperspirant (mimo, że zawarta w składzie szałwie, mogłaby próbować tak działać). Chciałam go używać w ciągu dnia, w ramach odświeżenia, podczas używania "Ałunu" – kryształu. Jednak nie spełnia on żadnej funkcji, nie robi dosłownie nic... Poza tym, że pomaziany strasznie długo się wchłania.

Pachnie -jak na Alterrę- super, cytrynowo, świeżo. Ma bardzo fajny skład, ale w pojedynku z nim wygrywa nawet zwykłe mydło. Daje podobny efekt, a nie trzeba się użerać z wchłanianiem. I byłoby tyle... Gdyby nie jeden feralny wieczór... Użyłam go po kąpieli, po depilacji myśląc, a dajmy mu jeszcze jedną szansę... Po użyciu zaczęły mnie lekko swędzieć pachy, potem coraz mocniej – nie wiem, w naiwności swojej myślałam chyba, że może w końcu coś tam działa... A pisałam posta na bloga, więc byłam całkowicie pochłonięta, żeby na jakieś pachy zwracać uwagę. W końcu jednak zwróciłam i w lusterku, ku mojemu przerażeniu zobaczyłam skórę jakby poparzoną pokrzywą. Od razu zmyłam – rano zeszło. Ja nie mam skóry jakoś super wrażliwej i dużo silniejsze produkty smarowałam po depilacji bez żadnych nieprzyjemnych efektów. Tym bardziej jestem na nie bo w moim przypadku nie tylko nie działa, ale szkodzi.

skład:
wodno-alkoholowy wyciąg z melisy lekarskiej*, włókna bambusowe, ester glicerynowy, rycynooleinian cynku, gliceryna roślinna, ksantant, tlenek cynku, olej kokosowy, hydrolat szałwiowy*, woda oczarowa*, ekstrakt ze skrzypu*, olejek z jojoby*, lecytyna, mieszanina olejów eterycznych.

*surowce pochodzące z kontrolowanej biologicznie uprawy

Roulina Czeszę Się blog - Deo - Balsam Alterra  zitronenmelisse & salbei dezodorant w kulce starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: