My hair story

17PAŹ2012

Czesać włosy, czy nie czesać?

Jak dobrze znamy nasze włosy?

Czy zastanawiałyście się kiedyś jak wiele zależy od zwykłych rytuałów, jakie wykonujecie przy codziennym układaniu włosów? W zależności jakich kosmetyków używacie, Wasze włosy mogą być wygładzone za sprawą silikonów oraz skręcone w spiralki dzięki żelom, lakierom i piankom. Z pomocą także nadchodzi prostownica i lokówka, abyśmy miały takie włosy na jakie akurat mamy ochotę. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby te wszystkie zabiegi nie odbijały nam się na kondycji włosów. Na temat szkodliwości częstego używania lokówki i prostownicy nie będę pisać bo każdy to wie, ale co złego jest w kosmetykach?
Niby nic, jednak aby nie szkodziły naszym włosom trzeba wiedzieć jak ich używać i nie przesadzać z ich ilością. Silikony zawarte w odżywkach, czy serach pomagają chronić końcówki włosów przed uszkodzeniami mechanicznymi i negatywnym wpływem środowiska. Więcej na temat silikonów pisałam tu niemniej wspomnę, że używając kosmetyki z silikonami trzeba pamiętać o dokładnym ich zmyciu z włosów, ponieważ potrafią się nadbudować. Co prowadzi do matowienia włosów. Natomiast pianki, żele i lakiery to są złożone produkty, w których aby coś powiedzieć trzeba poznać dokładnie ich składy. Natomiast faktem jest, że wysuszają włosy i nierzadko w swoim składzie mają alkohol denat.

Co więc robić aby nie wysuszać włosów?
Przede wszystkim nie trzeba od razu rezygnować na wieki wieków z pomocników, wystarczy jeśli ich udział w życiu codziennym ograniczymy, a na pewno włosy zyskają na nawilżeniu. Jeśli macie ochotę poznać bliżej strukturę swoich włosów możecie wyeliminować na jakiś czas silikony i być może Wasze własne włosy Was zaskoczą...

W moim przypadku stało się tak,  że eliminując silikony okazało się, że moje włosy nie są aż tak bardzo proste jak mi się wydawało... Wszystko jest względne. Jeśli po umyciu głowy rozczeszę je raz i nie będę tego powtarzać przez cały proces ich schnięcia moje włosy wyglądają tak:

Włosy umyte delikatnym szamponem, na które nałożyłam odżywkę i nic poza tym. Wyschły bez wspomagania suszarki.

Natomiast jeśli po umyciu rozczeszę włosy, nałożę odżywkę i wysuszę włosy suszarką jednocześnie je szczotkując, moje włosy wyglądają tak:

Czyli moje włosy w zależności od tego jak je traktuję, czy tak jak prostowłosa, czy jak kręconowłosa, takie się stają Smile.

Dla jasności prostowłose czeszą włosy mokre, suche, szczotką czy grzebieniem wedle życzeń, natomiast osoby o kręconych włosach rozczesują włosy tylko mokre palcami albo grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.

Sprawdź na sobie bo może wcale nie masz takich włosów do jakich się przyzwyczaiłaś Smile.

PS
Dla zainteresowanych fotki powyżej pokazują jak wyglądają włosy niespełna trzy miesiące po farbowaniu ziołową farbą Khadi ciemny brąz Smile.

Roulina Czeszę Się blog - Czesać włosy, czy nie czesać? starszy post nowszy post
comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka: